• شیراز. خیابان وکلا. نبش کوچه سوم. ساختمان ستاوند ۱
  • ID : Draysan.pirmoradi
  • drpirmoradidds@gmail.com
  • 09170013859

دندانپزشکی اطفال

ایجاد لبخندی زیبا با دندان هایی مرتب و منظم برای کودکان

خدمات تخصصی درمانی اطفال

اهمیت دندانپزشکی اطفال

شاید خیلی از مردم با خود اینگونه فکر کنند که دندان های شیری اهمیت خاصی ندارد، و باید در سنین بالاتر که دندان های دائمی کامل رویش پیدا کرد به دندانپزشک مراجعه کرد. این تفکر کاملا اشتباه می باشد چراکه بسیاری از مشکلات دهانی و فکی که در سنین بالاتر ممکن است با درمان های ارتودنسی پیشرفته و جراحی فک نیاز پیدا کند در سنین کمتر با تشخیص زودهنگام قابل پیشگیری و درمان بوده.

برای مثال: با تشخیص زود هنگام مشکلات فکی، با درمان های ارتودنسی ساده مانند پلاک های متحرک، مشکلات دهانی و دندانی برطرف خواهد شد می شود. از طرف دیگر با درمان پوسیدگی های دندان های شیری جلوگیری از بین رفت آن ها می شویم. همچنین جلوگیری از مشکلات بعدی به دنبال کشیدن بعضی از دندان های شیری، مانند از دست رفتن فضای دندانی، بهم خوردن نظم و ترتیب دندان های دائمی در آینده جلوگیری به عمل می آید.

یکی از مسائلی که به شکل مرتب دندانپزشکان با آن برخورد می کنند، پوسیدگی زودهنگام دندان دائمی شماره شش در کودکان است. اولین دندان های آسیای بزرگ دائمی یعنی دندان شماره شش، که اولین دندان دائمی خلفی می باشد. والدین با این تفکر که دندان شیری می باشد، از درمان آن قافل می شوند. در صورتی که این دندان تا پایان عمر همراه کودک شما می باشد.

چک آپ دندان های شیری

مراقبت دوره ای دندان ها

لبخند زیبای اطفال

اهمیت انجام معاینه‌های دوره‌ای توسط دندانپزشک کودکان

در کودکان رویش دندان‌ها معمولا از سن 6 ماهگی شروع می‌شود. در 6 تا 7 سالگی نیز به تدریج دندان‌های شیری می‌افتند و با دندان‌های دائمی جایگزین می‌شوند. بدون انجام مراقبت‌های مناسب از دهان و دندان، ممکن است دندان‌های کودک دچار پوسیدگی شدید و یا بیماری‌ها و عوارض دهانی شود که موجب بروز درد و بیماری‌های گوناگون دیگر می‌شود.

شیراز

خیابان وکلا. نبش کوچه سوم. ساختمان ستاوند ۱

تلفن کلینیک

09170013859 - 07136314541

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 17:00