• شیراز. خیابان وکلا. نبش کوچه سوم. ساختمان ستاوند ۱
  • ID : Draysan.pirmoradi
  • drpirmoradidds@gmail.com
  • 09170013859

دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی

مراقبت از دندان های خود را آغاز کنید

خالق زیباترین لبخندیم

دندانپزشکی ترمیمی در جهت ترمیم دندان‌هایی که دچار ترک خوردگی، شکستگی، تغییر رنگ و... شده‌اند، و به آن دندان پزشکی ترمیمی می‌گویند.  به مجموعه ی کارهایی که برای زیبایی دندان ها در حین لبخند انجام می شود طراحی لبخند یا اصلاح طرح لبخند گفته می شود .

دندان های نامنظم و روی هم رفت

بهترین درمان در افرادی که دندان های به هم  ریخته دارند ارتودنسی می باشند.ولی در شرایطی که میزان نامنظمی دندان های بیمار کم باشد می توان با لامیننت و یا ونیر کامپوزیت دندان ها به زیبایی ایده آل برسند. در مورد فاصله های زیاد بین دندان ها مثل فاصله ای بیش از 2 میلییمتر بهترین درمان ارتودنسی می باشد ولی در فواصل کمتر از 2 میلیمتر با درمان های زیبایی به نتیجه دلخواه می رسیم. یکی از اصلی ترین مزیت کارهای زیبایی نسبت به ارتودنسی کوتاه بودن زمان درمان است. همچنین مشکلاتی که بیمار در درمان ارتودنسی دارند، مشکل بهداشت ،افزایش میزان پوسیدگی دندان و همچنین عدم زیبایی به دلیل براکت های که روی دندان ها است.

بد رنگی دندان ها

بد رنگی دندان ها با توجه به اینکه منشا بد رنگی به چه علتی می باشد تقسیم بندی می شود و روش درمان های آن ها متغییر می باشد. در مورد دندان هایی که کمی زردی دارند و بیمار می خواهد به سفیدی نسبتا مطلوب برسد و این بد رنگی در اثر مصرف مواد رنگی می باشد. با درمان بلیچینگ به نتیجه ی مطلوب در 1 یا 2 جلسه بسته به میزان بدرنگی می رسد.

ونیر کامپوزیت

روکش‌ها یک لایه از مواد پرسلن یا کامپوزیت هستند که رنگشان با رنگ سایر دندان‌ها برابری می‌کند. آنها در سطوح یک یا چند دندان استفاده می‌شوند و کمک می‌کنند تا ظاهر دندان‌هایی که شکسته، ترک خورده یا ناهموار هستند، بهبود یابند. ونیر کامپوزیت یک روش درمانی برای اصلاح طرح لبخند می باشد که توسط دندانپزشک ترمیمی و زیبایی طی یک جلسه انجام می شود.

روکش

روکش ها یکی از انواع ترمیم به حساب می‌آیند که تمام قسمت‌های دندانی که آسیب دیده، تراشیده شده، ترک خورده و یا شکسته شده‌اند را جهت درمان مدنظر قرار می‌دهند؛ البته باید تاکید کنیم جنس آنها از چینی یا دیگر مواد سرامیکی است.

پر کردن

دنداپزشکان اغلب از آمالگام برای بازگرداندن سطح دندان استفاده می‌کنند، این آلیاژ حاوی جیوه بوده یا جایگزین مناسبی برای جیوه محسوب می‌شود.  از سوی دیگر، پرکننده‌های کامپوزیتی رزین‌ برای ترمیم‌های دندانی مورد توجه بوده و در دندان‌های جلو و عقب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

خدمات ترمیمی و زیبایی ما

شیراز

خیابان وکلا. نبش کوچه سوم. ساختمان ستاوند ۱

تلفن کلینیک

09170013859 - 07136314541

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 17:00