• شیراز. خیابان وکلا. نبش کوچه سوم. ساختمان ستاوند ۱
  • ID : Draysan.pirmoradi
  • drpirmoradidds@gmail.com
  • 09170013859

ونیر کامپوزیت

طراحی لبخند با کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر یک راه حل کم تهاجم برای بازسازی لبخند شماست.

درمان طراحی لبخند با استفاده از کامپوزیت زیبایی که به عنوان لمینیت کامپوزیتی ،رزین کامپوزیت، ونیر کامپوزیتی یک روزه و ... خوانده می شود. اگر شما دندان شکسته و آسیب دیده دارید یا ترمیم های چند رنگ دندانی دارید که ظاهر دندان های شما را در خط لبخند نا مناسب کرده است. می توانید از درمان ونیر کامپوزیتی برای بهبود زیبایی و درمان این گونه دندان ها استفاده کنید. نتیجه طولانی مدت تری نسبت به ترمیم های روتین کامپوزیت انتظار داشته باشید.

درمان ونیر نتیجه متفاوتی نسبت به روکش و ترمیم کامپوزیت روتین دارد. هرچند که مواد مورد استفاده در ترمیم کامپوزیت و ونیر یکسان است. اما نتیجه کامپوزیت در انجام ونیر از لحاظ کارایی و زیبایی بسیار متفاوت تر است.

درمان ونیر کامپوزیتی به نسبت ونیر سرامیکی (لمینیت سرامیکی) یک درمان محافظه کارانه دندانپزشکی است. در گذشته این جمله بیشتر واقعیت داشت اما در حال حاضر صحیح نیست. که البته امروزه، با بوجود آمدن سرامیک های بسیار نازک کانتکت لنز و لومینیرزها محافظه کاری کامپوزیت ها و سرامیک ها به یک اندازه شده است. ونیر کامپوزیتی نسبت به ونیر سرامیکی در یک جلسه انجام می شود. نسبت به ونیرهای سرامیکی شما نیاز کمتری به ملاقات دندانپزشکان دارید. درمان ونیر کامپوزیتی اگر به خوبی انجام شود دوامی حدود 7-5 سال دارد. شاید یکی از نکاتی که در ایران طرفداران ونیر کامپوزیتی بسیار بیشتر از لمینیت سرامیکی است هزینه پایین آن نسبت به لمینیت های سرامیکی است. وقتی شما می خواهید کل لبخند خود را بازسازی کنید در هزینه کلی تفاوت زیادی وجود دارد.

  • ماهیت کامپوزیت ونیر و ترمیم کامپوزیتی در چیست ؟

کامپوزیت دندانی یک بیس رزینی و مخلوطی از چند ماده می باشد که برای کاربرد خاص دندانپزشکی که تهیه شده است و حالت خمیری شکل دارد. بوسیله دندانپزشک روی دندان شکل و فرم داده می شود. سپس بوسیله دستگاه مخصوص به خود (لایت کیور) این ماده سخت شده تا دیگر قابلیت تغییر حالت را نداشته باشد. پس بوسیله ابزار مخصوص سطح کامپوزیت برای براقیت و فرم ایده آل تر پالیش و پرداخت می شود تا به نتیجه مطلوب کامپوزیت ونیر برسیم.

کامپوزیت های دندانی روز به روز در حال تغییر و پیشرفت هستند هدف از این تغییرات: بهبود خواص ، طولانی کردن دوام کامپوزیت ، شفافیت بیشتر که نتیجه تمام این موارد بهبود عملکرد در دهان بیمار است.

مقاوم

زیبا و مرتب

طول عمر بالا

سوالات متداول در خصوص ونیر :

نکته جالب و مهمی که بهتر است در مورد ونیر کامپوزیتی بدانید و سوال متداولی است که زیاد از ما پرسیده می شود؟ انتخاب رنگ در این درمان ها است که در انتخاب رنگ به عهده خود بیمار است و لزوما درمان ونیر کامپوزیتی یک درمان با رنگ تابلو و زیادی سفید نیست!! شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی خودتان ، رنگ پوست ، رنگ بقیه دندان ها و مشورت با پزشک خودتان و ... رنگ مناسب کامپوزیت خودتان را انتخاب کنید.
همچنین برند کامپوزیت و کشور سازنده تعیین کننده درمان ونیر موفق نیست. بلکه استفاده از کامپوزیت های چند لایه در درمان با شفافیت متفاوت و مطابق با سلیقه بیمار و همچنین مراجعه به دندانپزشک حاذق بیشترین اثر را در نتیجه درمان زیبایی دارد.

شیراز

خیابان وکلا. نبش کوچه سوم. ساختمان ستاوند ۱

تلفن کلینیک

09170013859 - 07136314541

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 17:00